Pelerinaj de Florii la Piatra Neamț: „Fiul lui Dumnezeu, Izvorul Vieții”

Arhiepiscopia Iașilor Aprilie 19, 2019

Protopopiatul Piatra Neamţ aduce la cunoştinţa creştinilor din municipiul Piatra Neamţ şi din localităţile învecinate că în ziua de 20 aprilie 2019, de la ora 13:30, organizează Pelerinajul de Florii: „Fiul lui Dumnezeu, Izvorul Vieții” pe traseul:  Biserica „Ioan Botezătorul”- Mărăței I din Piatra Neamț - Muzeul de Istorie - Hotel Ceahlău - Teatrul Tineretului - Biserica „Sfântul Ioan Domnesc”,  unde se va săvârși slujba Vecerniei.

La acţiune vor participa şi partenerii noşti: Protopopiatul Roznov, Asociaţia Tineretul Ortodox Român din Piatra Neamţ, Societatea Ortodoxă a Femeilor Române din Piatra Neamț, Compartimentul Pro Vita Piatra Neamţ, Parohia „Sfântull Ioan Domnesc” din Piatra Neamţ.

Pelerinajul se va desfăşura cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Teofan, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei.

Îi aşteptăm pe toţi creştinii să-L Lăudăm împreună pe Hristos! (Protopopiatul Piatra Neamț)